PXD.PL

Fotografia - kilka rad dla początkujących

Od dawna marzyłeś o kupnie aparatu i robieniu zdjęć, ale kompletnie nie wiesz jak się do tego zabrać? Oto kilka rad dla początkujących fotografów, którzy pragną skutecznie rozwinąć swoje umiejętności.

 

Kup aparat dostosowany do swoich potrzeb

Kup aparat, który nie odstraszy Cię skomplikowanymi funkcjami i taki, którego możliwości wykorzystasz w pełni. Wraz z nabytym doświadczeniem możesz pokusić się o sprzęt z wyższej półki, ale na początek powinien to być aparat, którego nie będziesz chciał odstawić po godzinie użytkowania, tylko dlatego że nie rozumiesz jego funkcji. Dobre zdjęcia można robić aparatem wbudowanym w telefon, dlatego zanim zdecydujesz się zainwestować w coś droższego warto rozważyć te opcję.

 

Przeczytaj instrukcję

Z nowym nabytkiem należy się zaznajomić. Przeczytanie instrukcji zaoszczędzi Ci zgrzytania zębami i denerwowania się, że czegoś nie rozumiesz.

 

Korzystaj z wiedzy innych

Wiedzę można czerpać z wielu źródeł. Jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Cię podszkolić w robieniu dobrych zdjęć, skorzystaj z internetu albo książek. Istnieje wiele publikacji na temat fotografii. Wartościowe informacje można znaleźć również w internecie, który jest pełen artykułów i instruktażowych filmów.

 

Fotografuj regularnie i nie poddawaj się

Nawet jeśli początkowe rezultaty nie będą Cię zadowalać ćwicz dalej. Każdy ceniony fotograf był kiedyś w tym samym miejscu co Ty i tylko dzięki zapałowi i regularnemu fotografowaniu udało mu się dojść do wysokiego poziomu. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Dlatego jeśli tylko możesz fotografuj codziennie.

 

Próbuj różnych rodzajów fotografii

Fotografia kulinarna, ślubna, dziecięca, portrety, krajobrazy? Nie wiesz na co się zdecydować? By odnaleźć to, w czym czujesz się najlepiej, na początku warto próbować różnych rodzajów fotografii. Eksperymentowanie rozwija umiejętności.