PXD.PL

Zdjęcia produktów na aukcje allegro - kilka rad dla początkujących

Allegro cieszy się niesłabnącą popularnością i stanowi poważną konkurencję dla sklepów internetowych i portali ogłoszeniowych. Z tego powodu liczba osób, które próbują tam coś sprzedać, jest naprawdę olbrzymia. W jaki sposób skutecznie realizować sprzedaż na tym portalu? Na co zwracać uwagę, aby nikt nie mijał naszych aukcji obojętnie?

 

Oczywiście kluczowymi sprawami jest asortyment i ceny, ale to nie one pierwsze przyciągają wzrok potencjalnych kupujących. Największy wpływ na sukces sprzedawcy na Allegro mają zdjęcia.

 

Jeśli masz doświadczenie i dobry sprzęt, to świetnie, jednak nawet jeśli fotografujesz sprzedawany towar na szybko i telefonem, możesz zastosować kilka najważniejszych trików.

 

1. Rób zdjęcia w pełnym świetle. Półmrok w ogrodzie lub ciemny kąt pokoju nie są najlepszym tłem. Kupujący automatycznie zacznie zastanawiać się nad tym, czy towar ma jakieś wady, które poprzez brak światła próbowano zatuszować. Jeśli nie masz odpowiedniego oświetlenia, rób zdjęcia w mocnym świetle dziennym. Dzięki temu pokażesz,że nie masz nic do ukrycia.

 

2. Pokazuj szczegóły. Sukienka widoczna z daleka, kupka ubrań poskładanych razem czy niemal niewidoczny na dłoni pierścionek nie przyciągną wzroku. Zadbaj o widoczność najbardziej atrakcyjnych fragmentów oferowanego towaru. Ubranie ma ciekawy haft, biżuteria pięknie mieni się w świetle? Pokaż to!

 

3. Starannie przygotuj przedmiot do zdjęć. Nic tak nie zniechęca potencjalnego kupującego jak zdjęcie bluzki tak pogniecionej, że niemal nie widać jej fasonu, albo zdjęcie samochodu ubłoconego do tego stopnia, że przez brud ledwo widać jego kolor.

 

Poza tymi trzema głównymi zasadami zawsze przed dodaniem zdjęcia spójrz na nie krytycznym okiem i zadaj sobie pytanie, czy sam zwróciłbyś na nie uwagę. Potem pozostaje już tylko cieszyć się z udanych transakcji.