PXD.PL

Darmowy hosting zdjęć - co to jest?

W dobie smartfonów i aparatów cyfrowych robimy znacznie więcej zdjęć niż jeszcze kilka lat temu. Często musimy je zgrywać na dyski pamięci czy komputer, bo na naszym telefonie nie ma już miejsca. Zdarza się, że chcielibyśmy pokazać je naszym znajomym czy rodzinie, która mieszka zbyt daleko. Wtedy pozostaje przesłanie lub zamieszczenie ich w internecie.

 

Hosting to usługa polegająca na udostępnieniu miejsca na serwerze, czyli komputerze podłączonym do internetu, który pracuje przez całą dobę. Można go też określić jako oddanie do dyspozycji określonego miejsca na dysku twardym. Z hostingiem związane jest również pojęcie "uptime" czyli bezawaryjny czas pracy serwera określony w procentach, który powinien być zbliżony do 100%, aby materiały tam zamieszczone były poprawnie wyświetlane.

 

Na rynku dostępne są zarówno płatne, jaki i bezpłatne serwisy hostingowe. Jeżeli mamy do zamieszczenia wiele zdjęć, najlepiej wybrać usługę, za którą zapłacimy. Niektóre darmowe hostingi często posiadają słabe parametry, przez które strona ze zdjęciami może się zawieszać lub nie działać prawidłowo. Ponadto panują na nich ograniczenia co do ilości przesyłanych zdjęć. Dla wielu minusem są też pojawiające się reklamy, są one jednak niezbędne, by serwis mógł istnieć. 

 

Dobry hosting powinien posiadać dużą pojemność dyskową, by zmieściło się na nim sporo naszych zdjęć, najlepiej o przestrzeni co najmniej kilku GB. Wybierając darmowy hosting należy też zwrócić uwagę na wysokość transferu, tj. ilość danych, które można przesłać z serwera do innych osób. Jeżeli transfer wynosi około 50-60 GB miesięcznie, powinien wystarczyć. Jeżeli jednak zależy nam na szybkim przesyle danych, wysokim transferze, braku reklam, to najlepiej wykupić hosting.