PXD.PL

Zdjęcia na akucjach - jakimi powinny one być

Zdjęcia na aukcjach to dość trudny temat, bo wiele zależy od tego co i kiedy chcemy sprzedać. Z tej właśnie przyczyny auta typu "Cabrio" najlepiej sprzedają się wiosną i altem, a na jesieni są już opcją tańszą, dlatego też samochód tego typu nie może być sprzedawany w sezonie jesień - zima.

 

Chyba że sytuacja finansowa zmusza nas do tego. W przypadku tego typu samochodu kluczowym jest stan dachu, czyli każdy jego ładnie wyglądający detal musi być dobrze uchwycony na zdjęciu. Także jego wady takie jak elastyczna szybka wykonana z przeźroczystego plastiku musi być ukazana we właściwy sposób.

 

No i jeśli jej stan jest średni lub słaby to musi być to sfotografowane w należyty sposób i opisane. Detal ten może być też naprawionym, ale jeśli nie stać nas na tego typu naprawy, to najlepiej jest dać zdjęcia dobrze ukazujące te defekty i pasujące do nich opisy. Chodzi tu o to, by nie wprowadzić potencjalnego nabywcy samochodu w błąd, bo może to grozić sprawą w sądzie i innego tego typu nieprzyjemnościami.

 

Podobnie jest też w przypadku innych przedmiotów wartościowych innego rodzaju, takich jak teleskop zwierciadlany typu "Newton". Taka zabawka jest też drogą i w jej przypadku dosłownie trzeba udowodnić, że zwierciadło główne jest całym. No a jeśli nie wykona się zdjęcia tego zwierciadła to potencjalni nabywcy będą omijać naszą aukcję lub ogłoszenie, bo ze względu na brak zdjęcia zwierciadła uznają nasze ogłoszenie za mało wiarygodne.

 

Rzecz jasna wymienione wyżej przykłady są dość specyficznymi, ale trzeba dbać o to by zdjęcia do aukcji były wyraźnymi i wykonanymi w dobrym świetle. No i o to by opisy pasowały do zdjęć. Dlatego, że jeśli sprzedajemy coś pod własnym nazwiskiem, to bierzemy odpowiedzialność prawną za stan danego przedmiotu, który deklarujemy w opisie.