PXD.PL

Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć, fotografując smartfonem

Jeśli nie stać nas na profesjonalny aparat, do robienia zdjęć możemy posłużyć się smartfonem. Telefony komórkowe zwykle wyposażone są w proste aparaty cyfrowe, w których nie można zmienić na przykład czasu naświetlania czy ostrości. Mimo to, można nimi robić piękne zdjęcia, trzeba tylko umiejętne wykorzystywać możliwości jakie nam oferują. Oto najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć fotografując smartfonem.

 

Dobre światło to podstawa

Jeśli fotografujesz w ciemnych miejscach smartfonem, Twoje zdjęcia wyjdą zaszumione albo rozmyte, dlatego zawsze szukaj korzystnych warunków do fotografowania. Jeżeli zależy Ci na danym zdjęciu, znajdź dodatkowe źródła światła. Na przykład fotografując w nocy możesz posłużyć się latarką albo witrynami sklepów czy latarniami na ulicach.

 

Zakryj lampę

Korzystanie z wbudowanej lampy błyskowej to kiepski pomysł, ponieważ takie lampy często prześwietlają zdjęcie i sprawiają, że wygląda ono nienaturalnie. Jeśli koniecznie chcesz korzystać z lampy, zasłoń ją chusteczką higieniczną albo gładką białą kartką papieru. Zdjęcie wyjdzie wtedy równomiernie naświetlone.

 

Poddaj zdjęcie obróbce

Wszelkich niedoskonałości takich jak nieodpowiedni kontrast można pozbyć się obrabiając zdjęcie przy pomocy różnych aplikacji.

 

Każdy fotograf wie, że przy robieniu zdjęć światło to podstawa. Szukaj odpowiednich źródeł światła, a jeśli Twoja lampa "przepala" zdjęcia zasłoń ją chusteczką. Na szczęście istnieją świetne programy do obróbki zdjęć i w ostateczności można z nich skorzystać.