PXD.PL

Ranking aparatów cyfrowych 2017 - który wybrać?

Na pierwszym miejscu jest Panasonic LUMIX DC-GH5, czyli konstrukcja sprawdzona i bardzo dobra. Lecz początkujący fotograf powinien najpierw zacząć od tańszego modelu, bo ten konkretny jest dość drogi i nie każdy chce mieć te wszystkie bajery. Mowa tu o tym, że ta doskonałość nie zawsze jest niezbędną.

 

Drugie miejsce zajmuje najlepszy bezlusterkowiec dla profesjonalistów, czyli Olympus OM-D E-M1 Mark II. Ten aparat sprawdzi się nawet w połączeniu z teleskopem zwierciadlanym, bo jest on udaną maszyną, która nie różni się zbytnio od tańszych aparatów jeśli chodzi o wygląd. Można go też połączyć z tabletem lub laptopem za pomocą kabla USB.

 

Trzecie miejsce zajmuje konstrukcja  z ciekawymi detalami wyglądającymi tak jak chromowane, chodzi rzecz jasna o Fujifilm X-T2. Jest to sprzęt o nowocześnie brzmiącej nazwie, ale ma klasyczny wygląd i sporo ciekawych możliwości pasujących do najnowszych konstrukcji. Dzięki nim model ten pasuje do zarabiających robieniem zdjęć.

 

Numer czwarty ma opinię najlepszego bezlusterkowca dla amatorów, ale nazwę i oznaczenia pasujące do futurystycznie wyglądającego aparatu. Lecz Fujifilm X-T20 ma klasyczny wygląd, dzięki któremu spodoba się miłośnikom maszyn produkowanych kilka dekad temu. Spodoba się też i tym, którzy w aparacie szukają tej nowoczesności w postaci ciekawych bajerów.

 

Numer piąty ma opinię najlepszej lustrzanki dla profesjonalisów i jest on jednym z najnowszych dzieł znanej marki SONY. Chodzi tu Sony α99 II, czyli o sprzęt który bardzo dobrze leży w dłoni i jest bardzo ładny.

 

Szóste miejsce w rankingu ma Canon EOS 5D Mark IV sprzęt z wieloma bajerami o ciekawej stylistyce wykonania obudowy. Nie wygląda on na taki wybitnie nowoczesny, ale jest niezwykle poręcznym aparatem z teleobiektywem.

Numer siódmy to lustrzanka dla zaawansowanych amatorów. czyli PENTAX KP. Sprawia on wrażenie masywnego i z tej właśnie przyczyny ma się podobać. Ma on też bardzo dobry obiektyw.